Pom7

Z Prirucky

Číslo algoritmu

Toto číslo udává, jakým způsobem se bude příslušná mzdová položka zpracovávat. Jestliže číslo algoritmu není u mzdové položky uvedeno, znamená to, že hodnota (v penězích) bude na vstupu uživatelem přímo zadána. V následující tabulce je uveden seznam dostupných čísel algoritmů. V některých z nich je přímo zašifrována procentní sazba nebo sazba v penězích.


Číslo algoritmu
Agenda
Věcný význam čísla algoritmu
0
- Položka je neplacená
1
PP Zaměstnanci s měsíční mzdou: Tarifní plat x odpracované hodiny/časový fond měsíce (počítán ze zákonného úvazku).

Zaměstnanci s hodinovou mzdou: Tarifní plat x odpracované hodiny

2
PP Podobně jako u algoritmu 1, základem pro výpočet je tarifní plat + osobní ohodnocení
3,4
PP Stejně jako 1,2, ale u měsíčních mezd je časový fond počítán ze skutečného úvazku zaměstnance
5,6
PP Stejně jako 1,2, ale tarif je pevný, bez ohledu na odprac. dobu
7
A, PD Hodiny x průměr pro p.p.účely. Zadávají se hodiny. Průměrný hodinový výdělek = průměr pro p.p.účely.
9
A Algoritmus pro výpočet náhrad za vojenská cvičení
11 – 14
PP, Příplatky trvalého charakteru. Zadání: agenda Příplatky nebo Prac.poměr. Obdobou jsou algoritmy č. 61-64 resp. 71-74. Čísla algoritmů 71-74 jsou spočtena na konec a dávají jednu výslednou položku, zatímco alg. 11-14, 61-64 generují za každou mzd.pol. odpracované doby (např.111) zvláštní řádek prémie. Rozdíl je také v započítávání či nezapočítávání svátku.
11 – 12
PP, Příplatky jsou stanoveny měsíční částkou (i pro zaměstnance s hodinovou mzdou), algoritmus:

Příplatek x odpracované hodiny / časový fond měsíce (počítán ze zákonného úvazku) (u čísla algoritmu 11 se do odpracovaných hodin započítávají i přesčasy)

13 – 14
PP, U zaměstnanců s měsíční mzdou je výpočet shodný s algoritmem 11 a 12. U zaměstnanců s hodinovou mzdou, algoritmus:

Příplatek x odpracované hodiny (u čísla algoritmu 13 se do odpracovaných hodin započítávají i přesčasy)

15
PD, Btto Hodiny x sazba Zadávají se dvě hodnoty: hodiny, sazba.
16
Pevný příplatek, který se nekrátí (např. každý měsíc 200 Kč – zadaný jako trvalý příplatek).
17
Btto Prémie zadané do výkazu procentem z tarifního platu (přes sazbu). Zadává se v agendě Zpracování brutto, je nutno mít nejprve pořízenu částku mzdy (např. Dopočtem), a teprve pak je možno zadat tuto mzdovou položku prémií. Zadává se hodnota (představující procenta) do pole "Sazba".
18
PD, Btto Dny x sazba (zadáno výkazem). Zadat je možno např. v agendě Zpracování brutto nebo Pořizování dat.
19
PD, Btto (tarif * procenta/100) * (zadané hodiny/hodiny fondu zaměstnance daného měsíce). Zadává se počet hodin a procenta (sazba). Zadat je možno např. v agendě "Zpracování brutto" nebo "Pořizování dat".
20
PD, Btto Příplatek, určený k dorovnání do průměru

hodiny x (průměr pro pracovně právní účely – hodinový tarif). Zadává se počet hodin např. v agendě "Zpracování brutto" nebo "Pořizování dat". Pokud je zaměstnanec odměňován hodinovou mzdou, bere se tarif (z karty prac.poměru). Pokud je odměňován měsíční mzdou, hodinový tarif se vypočte následovně: měsíční tarif (z karty prac.poměru)/časový hodinový fond zaměstnance daného měsíce.

23, 24
Im Import částky - krácení dle odpracované doby a dle procent

Číslo algoritmu 23 započítává do odpracovaných hodiny i přesčasové hodiny. Jde o obecná čísla algoritmu, jejichž funkčnost je jen u dat přenášených z externích systémů (položka vyp_castka v tabulce odmeny < 0, tzn. import dat z výroby a import dat z docházky).
Výpočet pak běží dle vzorce:

  • Pokud bude v přenosu částka různá od 0, výsledná částka se jí bude rovnat.
  • U zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou: výsledná částka = (Částka*hodiny*procento)/(měsíční fond * 100).
  • U zaměstnance odměňovaného hodinovou mzdou: výsledná částka = Částka*hodiny*procento.

Jednotlivé položky vzorce jsou následující:
1) Částka je rovna hodnotě "tarif" z tabulky "odmeny", pokud je vyplněna a to jinou hodnotou než nula. Pokud tomu tak není, je brán tarif z pracovních poměrů.
2) Hodiny jsou brány z položky "odprac_hod" v tabulce "odmeny", pokud je tato položka vyplněna a to hodnotou různou od nuly. Pokud tomu tak není, jsou odpracované hodiny brány ze zpracování brutta daného měsíce.
3) Procento je bráno z položky "prem_cast" v tabulce "odmeny". Pokud je položka nevyplněna nebo je vyplněna hodnotou 0, chápe systém pro výpočet 100%.
4) Měsíční fond se bere buď defaultní měsíční fond (nastaven parametr DEF_MES_FOND) nebo měsíční fond zaměstnance (nenastaven parametr DEF_MES_FOND) počítaný ze zákonného úvazku zaměstnance.

25, 26
PP Adekvátní k č. algoritmu 27 a 28 s tím rozdílem, že do hodin se nezapočítávají přesčasové hodiny (negenerují se za přesčasy).
27
PP Prémie procentem z tarifu. Procenta se zadávají v pracovním poměru (do pole částka), na mzdovou položku s tímto algoritmem. Tarifem se myslí upravená část dle odpracované doby. Algoritmus je tedy:

U zaměstnance odměňovaného hodinovou mzdou: tarif x (procenta/100) x odpracované hodiny.
U zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou: tarif x (odpracované hodiny/časový fond měsíce) x (procenta/100). Časový fond měsíce je počítán ze zákonného úvazku zaměstnance. V případě přesčasových hodin se též generuje další položka a částka (procenta z částky mzdové položky 169 – ta musí mít algoritmus č.1).

28
PP Analogie k č. algoritmu 27 s tím rozdílem, že u zaměstnanců odměňovaných měsíční mzdou je pro přepočet namísto zákonného úvazku použit skutečný úvazek.
31
PP Analogie k č. algoritmu 32, do odpracovaných hodin započítány i přesčasy.
32
Příplatek hodinový pro všechny typy mezd, odpracované hodiny x sazba. Sazba se zadává v agendě Příplatky, odpracované hodiny systém určí sám při výpočtu mzdy.
35
PP, PD, Btto Částka = Hodiny (zadané do Zprac.brutta nebo Pořizování dat) x Sazba. Sazba se vezme z agendy „Prac.poměru“, položky „Částka prémií“. Používáno ve firmách s trojsložkovým složením mzdy, u nichž třetí složka není určována za všechny odpracované hodiny, ale jen za zadané.
40
PP, Krácení podle kalendářních dnů. Částka se zadává v agendě Příplatky, nebo v Prac.poměru, pole Tarif, Os.příplatek, nebo Prémie. Výsledná částka = částka * odpracované dny v měsíci/počet kalendářních dnů v měsíci. V číselníku pojmů předtím nastavte pojem Absence nekrátící čís.alg.40 - nastavte si u něj, které mzdové položky (absence) se mají započítávat do kalendářních dnů.
41
PP Podobně jako č. algoritmu 1. Sazbou je však osobní příplatek (os.hodnocení).
42, 43
PP Tato čísla algoritmu se chovají podobně jako čísla algoritmu 1 a 2. Jen do sazby se navíc připočítávají platné trvalé příplatky zadefinované v pojmu "Příplatky pro č.alg. 42 a 43". Sazby jsou v částkách a to stejného typu (hodinové nebo měsíční), nikoliv v procentech. Tedy číslo algoritmu 42 má sazbu složenou z tarifu a trvalých příplatků, jejichž mzdové položky jsou v uvedeném pojmu. Obdobně číslo algoritmu 43 má sazbu složenou z tarifu, osobního hodnocení a trvalých příplatků, jejichž mzdové položky jsou v dotyčném pojmu. Je funkční i pro částky zadávané v agendě Pracovní poměr, pole Příplatek za vedení a Zvláštní příplatek - mzdové položky generované z těchto polí je potřeba zadat do uvedeného pojmu. Algoritmus může být použit např. u mzd.pol. 169 (základ přesčasu) v případě potřeby zahrnout do základu přesčasu další složky kromě tarifní.
53
Pevný příplatek počítaný jako odprac. dny x sazba. Sazba se zadává v agendě Příplatky, odpracované dny systém určí sám při výpočtu mzdy (automatickém doplnění).
55
Měsíční příplatek (zadáno v agendě Příplatky) x odpracované dny/měsíční fond ve dnech. Částka se zadává v agendě Příplatky, zbývající položky si systém určí sám.
56
Měsíční příplatek (zadáno v agendě Příplatky) x odpracované dny/měsíční fond ve dnech - pracovních (nepočítají se svátky). Částka se zadává v agendě Příplatky, zbývající položky si systém určí sám.
57, 58
PP, Krácení měsíční částky dle dnů nebo hodin z pojmu. Měsíční částka je přebrána z trvalých příplatků, osobního hodnocení nebo prémií z pracovních poměrů.

Výpočet pro alg.č.57: Výsledná částka = měsíční částka * dny dle pojmu / pracovní fond měsíce ve dnech
Výpočet pro alg.č.58: Výsledná částka = měsíční částka * hodiny dle pojmu / pracovní fond měsíce ve hodinách
K tomu existují dva pojmy: "Odprac. dny pro č. alg 57" a "Odprac. hodiny pro č. alg 58", v nichž uživatel definuje, které mzdové položky budou do dnů resp. hodin započítávány. V případě běžného kalendáře je pracovní fond počítán ze zákonného úvazku zaměstnance.

59
PP, Denní sazba krát počet dnů dle pojmu.Výpočet částky dle denní sazby a dnů z pojmu. Denní sazba je přebrána z trvalých příplatků, osobního hodnocení nebo prémií z pracovních poměrů. Výpočet: Výsledná částka = denní sazba * dny dle pojmu. Dny jsou dány již existujícím pojmem "Odprac. dny pro č. alg 57", který se použivá i pro číslo algoritmu 57.
61 - 64
PP U hodinových mezd funkcionalista stejná jako u algoritmů 11-14, u měsíčních mezd je rozdíl v tom, že pro přepočet příplatku se namísto zákonného úvazku použije skutečný úvazek zaměstnance.
71 - 72
PP Částka prémie se zadává v agendě Pracovní poměry. Prémie jsou stanoveny měsíční částkou (i pro zaměstnance s hodinovou mzdou), algoritmus: Prémie x (odpracované hodiny + hodiny svátku) / časový fond měsíce (u čísla algoritmu 71 se do odpracovaných hodin započítávají i přesčasy).
73 - 74
PP Částka prémie se zadává v agendě Pracovní poměry. U zaměstnanců s měsíční mzdou je výpočet shodný s algoritmem 71 a 72.U zaměstnanců s hodinovou mzdou, algoritmus: Prémie x (odpracované hodiny + hodiny svátku) (u čísla algoritmu 73 se do odpracovaných hodin započítávají i přesčasy).
77
.. 1) Pokud je u zaměstnance vyplněn hodinový úvazek <> 0, pak: částka = dny * hodinový úvázek * průměr pro PPÚ.

2) Pokud se výpočet neprovede podle bodu 1) a je u zaměstnance vyplněn zákonný úvazek <> 0, pak: částka = dny * zákonný úvazek * průměr pro PPÚ.
3) Pokud se výpočet neprovede podle bodu 1) ani podle bodu 2), pak: částka = dny * 8 * průměr pro PPÚ.

90
Do, , PD Procenta z dosažené mzdy - zadávají se procenta. Dosažená mzda (základna pro výpočet) je určena jako součet mzdových položek 100 - 169, ale tuto definici mzdových položek lze změnit pomocí pojmu Základní mzda pro č. alg 90 (možno nastavit jiné mzdové položky). Mzdovou položku je pak možno pořizovat v agendě Doplatky, kde je umožněn i export ze soubor (Záložka Hromadné doplatky) - procento se vkládá do položky pro částku. Druhou možností je pořízení v ručním Pořizování dat (Mzdy/Pořizování dat/Pořizování dat) - procento se vkládá do položky pro sazbu nebo částku (přičemž pokud by bylo vyplněno obojí, dostane přednost sazba). Třetí možností je pořízení do trvalých příplatků (Mzdy/Příplatky). Číslo algoritmu 90 je možno vložit pouze do pole "číslo algoritmu 1".
91
Do, , PD Dopočet do hrubé mzdy. Zadává se požadovaná částka hrubé mzdy - agendy, v nichž je možno zadávat, jsou uvedeny v čísle algoritmu 90. Dosažená částka hrubé mzdy je spočtena z těch mzdových položek, které jsou definovány v číselníku mzdových položek jako "hrubá mzda". Systém pak na kód mzdové položky s tímto č. algoritmu 91 určí částku, která je dána rozdílem (požadovaná hrubá mzda - dosažená hrubá mzda). Pozn. Pokud by dopočet do hrubé mzdy vycházel záporný, bude výsledkem 0, tj. dopočet nemůže jít do mínusu.
92
Do, , PD Procenta z hrubé mzdy - zadávají se procenta. Funkčnost algoritmu je obdobná jako u algoritmu č. 90 s tím rozdílem, že základna pro výpočet - hrubá mzda - je definována v číselníku mzdových položek - počítají se položky, které mají zatrženo, že spadají do "hrubé mzdy".
93
Do, , PD Procenta z dosažené mzdy - zadávají se procenta. Chová se stejně jako číslo algoritmu 90, pouze záznamy které přicházejí z tabulky odmeny (t.j. agenda Doplatky atd.) jsou zpracovány jako korekční částka, tedy ne procento ze základu.
94
Do, , PD Procenta z dosažené mzdy - zadávají se procenta. Chová se stejně jako číslo algoritmu 93. Základnu pro výpočet (mzdové položky) definujete v pojmu Základní mzda pro č.alg. 94.
100 + pořadí
Pl Srážka trvalého charakteru (spoření apod.), pořadí udává prioritu trvalé srážky (0 – nejvyšší priorita, 99 – nejnižší), 0 – 9 vyhrazeno pro 2/3 srážky, 10 – 19 vyhrazeno pro 1/3 srážky, 20 – 99 srážky bez omezení
200 + pořadí
Do Srážky zadávané každý měsíc znovu (ne přes platby). Srážka se provede vždy celá, vykonává se podle stanoveného pořadí spolu se srážkami trvalého charakteru.
1000 + %
PD, Btto, Im % z tarifního platu z pracovního poměru (% zadané za 1000, např. 1025 – 25 %) x hodiny. Zadávají se hodiny ("Zpracování brutto", "Pořizování dat", import z docházky). V případě zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou se pro přepočet měsíčního tarifu na hodinový použije výpočet: tarif/měsíční fond v hodinách.
2000 + %
PD, Btto, Im Příplatek, jehož hodnota se počítá ze základního tarifu, příslušného k třídě zaměstnance:

- zaměstnanci s měsíční mzdou (základní tarif dle číselníku tarifů x procento x odpracované hodiny / průměrný počet hodin v měsíci)
- zaměstnanci s hodinovou mzdou (základní tarif dle číselníku tarifů x procento x odpracované hodiny)
Zadává se počet hodin ("Zpracování brutto", "Pořizování dat", import dat z docházky). V číselníku tarifů se jako základna bere částka základního tarifu té třídy, kterou má zaměstnanec přiřazen (v prac.poměru). Pokud k jedné třídě existuje více stupňů, bere se stupeň nejnižší.

3000 + %
PD, Btto, Im Hodiny x průměrný hodinový výdělek x procento (např. přesčasy 25 % mají algoritmus 3025). Zadávají se hodiny ("Zpracování brutto", "Pořizování dat", import dat z docházky). Průměrný hodinový výdělek = průměr pro p.p.účely.
-3000 + %
PD, Btto, Im Zpřesnění algoritmu 3000. Hodiny x průměrný hodinový výdělek x procento s přesností na 1 desetinné místo (např. –3209 představuje 20,9% průměru pro p.p.účely krát hodiny)
-4000 + %
PD, Btto, Im Obdoba algoritmu 3000. Dny x průměrný hodinový výdělek x procento s přesností na 1 desetinné místo (např. –4209 představuje 20,9% průměru pro p.p.účely krát dny)
-2000 + %
PD, Btto, Im Procento minimální mzdy (např. –2010 je 10% z minimální mzdy). Zadává se počet hodin ("Zpracování brutto", "Pořizování dat", import dat z docházky). Výše minimální mzdy se bere dle typu zaměstnance (hodinová, měsíční). Přepočet měsíční mzdy na hodinovou určuje rozš.parametr DEF_MES_FOND (0 – pro přepočet je použit aktuální měsíční fond zaměstnance, jiná hodnota – tato je použita pro přepočet na hodinovou sazbu).
-1000 + %
PP Procento ze součtu částek v rozsahu mzdových položek 100 – 169. Mzdová položka s tímto algoritmem se zadává zaměstnancům v agendě „Pracovní poměr“ jako typ prémií. Mzdová položka a částka je pak automaticky vygenerována ve „Zpracování brutto“.
-5000 + %
.. Procento z průměrného ročního příjmu. Algoritmus -5xxx, kde xxx je procento z položky prac_pom.prum_rok. Zákaznická úprava.
-6000 + %
Algoritmus -6xxx, kde xxx je procento

1) Pokud je u zaměstnance vyplněn hodinový úvazek <> 0, pak: částka = dny * hodinový úvázek * průměr pro PPÚ * procento/100.
2) Pokud se výpočet neprovede podle bodu 1) a je u zaměstnance vyplněn zákonný úvazek <> 0, pak: částka = dny * zákonný úvazek * průměr pro PPÚ * procento/100.
3) Pokud se výpočet neprovede podle bodu 1) ani podle bodu 2), pak: částka = dny * 8 * průměr pro PPÚ * procento/100.

-100...-199
PD, Btto, Im, Doplatky Tarif * počet měsíců * procento. Výpočet: aktuální tarif (měsíční) z agendy Pracovní poměry se vynásobí počtem měsíců a procentem. Pokud má zaměstnanec hodinový tarif, určí se měsíční tarif následovně: Měsíční tarif = hodinový tarif * průměrný počet dnů v měsíci (PRUM_DNY_ROK (sk.5)) * zákonný úvazek podniku (zak_uvazek (sk.12)). Počet měsíců je dán v čísle algoritmu následovně: Počet měsíců = -1 * číslo algoritmu - 100 (např. -103 znamená 3 měsíce). Procento se zadává k zaměstnanci do pořizovacích agend. Dle příslušné agendy se procento pořizuje buď do sazby nebo částky. Pozn. - z důvodu povolení přenosu ze souboru a zadávání přes agendu Doplatky je nutné případný doplatek pořídit na jinou mzdovou položku (systém hodnotu chápe jako procento).
Ve výpočtu je zohledněna historie tarifu. Pro historická období se načítá z tabulky pom_zal. Pokud zaměstnanec nemá dostatečný počet měsíců v historii (určeno číslem algoritmu), pak je za chybějící měsíce použit aktuální tarif. Například: Zaměstnanec nastoupí 1.2.2014 s tarifem 20 000 Kč. V měsíci březnu je mu tarif zvýšen na 25 000 Kč a zároveň vyplacena odměna s číslem algoritmu -103. Systém pak základnu určí jako 25 000 (platných tento měsíc) + 20 000(platných minulý měsíc) + 25 000 (platných tento měsíc a použitých za chybějící období 1/2014) = 70 000 Kč.

Pro data zpracována z pořizování dat platí pravidlo, že pokud je vyplněna sazba, systém vypočte výslednou částku. Pokud je zadána částka, systém ji bere jako doplatek. Pokud jsou pořízeny oba údaje, má přednost sazba. Zároveň byla zachována možnost výpočtu z dat pořízených v doplatcích do částky (pak dojde k výpočtu) z důvodu možnosti exportu (např. ze souboru) do téhle agendy.

4000 + kód VARS
Btto Prémie počítané procentem (zadaným sazbou) z peněz. Zadává se ve "Zpracování brutto", v položce "sazba" se zadá počet procent. Základnou pro výpočet je částka na kódu uvedeného v algoritmu (např. 4111 = mzd.pol. 111).
5000 + %
A Kalendářní dny x denní průměr x % z algoritmu (např. mateřská dovolená č. algoritmu 5069 – 69 %). Použito např. u nemocí, náhrad, mateřské dovolené.
6000 + %
SK Jen ve variantě slovenského legislativního prostředí. Procento z minimální mzdy (např. příplatek za práci v noci).
8000
.. Doplatek do průměru. Automatické generování doplatku ve výši rozdílu mezi mzdou, která by měla být dosažena (hodiny * průměr pro p.p.účely) a která byla dosažena (částka za kódy dle pojmu „náhradní práce–doplatek do průměru“ v číselníku pojmů). Blíže viz příručka.
8000 + kód VARS
.. Jednodušší forma čísla algoritmu 8000, náhradní práce představuje jen jeden kód mzdové položky. POZOR: funguje jen tak, že záznam doplatku je nutno pořizovat do agendy „Zpracování brutta“ a to na závěr – po zadání ostatních časových položek.
7000
.. Obdobně jako algoritmus 8000 s tím, že se jedná o doplatek do tarifní mzdy, příslušný pojem je "náhradní práce – doplatek do tarifu"
7000 + kód VARS
.. Jednodušší forma čísla algoritmu 7000, náhradní práce představuje jen jeden kód mzdové položky. POZOR: funguje jen tak, že záznam doplatku je nutno pořizovat do agendy „Zpracování brutta“ a to na závěr – po zadání ostatních časových položek.
9000 + %
Do % z částky zadané do doplatků. Tzn. že částka zadaná v agendě není vyplacená celá, ale jen její poměrná část, dle zadaného procenta v algoritmu mzdové položky.
10000 + hod. sazba
PD, Btto, Im Hodiny x hodinová sazba (např. 10250– hodinová sazba 2,50 Kč). Zadává se počet hodin ("Zpracování brutto", "Pořizování dat", import dat z docházky). Dělitele v sazbě určuje rozšiřující parametr „DELITEL_10000“ (implicitní hodnota parametru je 100, tj. ve zmíněném případě (10250-10000)/100 = 2,50 Kč).
20000 + %
.. % z částky zadané do doplatků (jako 9000, možno zadat >=10%)
30000 + kód VARS
.. Generování téže částky na jinou mzd.pol. Pokud se zadá částka na mzd.položku s tímto č.alg. (např. v agendě Doplatky), pak se vygeneruje (při výpočtu) nový záznam se mzd.položkou s kódem obsaženým v čísle algoritmu a shodnou částkou jako na výchozím záznamu. Použití např.pro prémie vyplácené v hotovosti na pokladně. (Příklad nastavení: prémie je mzd.pol. 3xx, číslo algoritmu je 30982, generuje se mzd.pol. "982-Mimořádná záloha").
31000 + %
.. % z částky tarifu + osobního příplatku. Zadává se počet hodin (ve "Zpracování brutto", "Pořizování dat", apod.), systém automaticky pronásobí a uvede výslednou částku. V případě zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou se základna pro výpočet spočte následovně: (tarif+os.přípl.)/počet hodin fondu.
-11..-16, -21..-24
, PP Hodinová sazba * (odpracované hodiny + hodiny z některých mzdových položek). Zadání je v agendě Příplatky, nebo Pracovní poměry, pole Osobní příplatek nebo Typ prémií+Částka prémií. Všechny mzdové položky s těmito čísly algoritmu se zpracovávají až na konci Zpracování brutto zaměstnance (při uložení brutta, nebo při automatickém doplnění brutta nebo při Vyúčtování s automatickým doplněním). Všechna čísla těchto algoritmů jsou vázány na jeden pojem Absence pro č. alg -1x a -2x, který je na začátku předvyplněn všemi absencemi (kódy 5xx a 8xx) a uživatel si je může upravit. Pokud chcete, aby některá z absencí nekrátila částku u mzdové položky, je nutné ji z tohoto pojmu vyjmout.

Výpočet je pak následující: U čísel algoritmu -11, -12, -21 a -22 je sazba měsíční pro všechny druhy mezd. U čísel algoritmu -13, -14, -23 a -24 je sazba měsíční pro měsíční mzdy a hodinová pro hodinové mzdy. U čísel algoritmu -15 a -16 je sazba hodinová pro všechny druhy mezd. U lichých čísel algoritmu se do odpracovaných hodin započítávají i přesčasy. U algoritmů -1x se pro výpočet hodinové sazby z měsíční používá zákonný úvazek zaměstnance. U algoritmů -2x se pro výpočet hodinové sazby z měsíční používá hodinový (skutečný) úvazek zaměstnance. Částka je pak určena vzorcem: Částka = hodinová sazba * (odpracované hodiny + hodiny 5xx a 8xx, které nejsou ve výše uvedeném pojmu).

tabulka 4 - Seznam dostupných čísel algoritmů


Průměrný počet hodin – příplatky, které se odvozují z měsíčního platu přepočtem na hodinovou částku jsou počítány podle časového fondu aktuálního měsíce. Pokud je potřeba použít průměrný časový fond pro všechny měsíce stejný, jeho hodnotu je třeba zadat v rozšiřujících parametrech, parametr "DEF_MES_FOND" (sk.9).

Restrikce současného použití č.algoritmu 1 a 2

  • Následující algoritmy nemohou být vyplněny v č. algoritmu 2.
  • Pokud jsou vyplněny v č.alg. 1, není možné vyplnit (zadat) alg. č. 2.

Důvodem je pořadí zpracování, kdy se tyto algoritmy počítají až na závěr zpracování.

-1999 až -1000, 23, 24, 40, 57, 57, 58, 59, 71 až 74, 81 až 83, 90 až 94, 30000 až 30999.

Agenda


Moduly / Mzdové číselníky / Mzdové položky