Vyúčtování - Výpočty: Porovnání verzí

Z Prirucky
(Není zobrazeno 26 mezilehlých verzí od stejného uživatele.)
Řádek 3: Řádek 3:
[[Automatické doplnění]].
[[Automatické doplnění]].


== Zadávání přesčasů ==
== Přesčasy ==
 
* [[Přesčasy]]
Rozšiřujícím parametrem '''PRESCAS_DATUM''' přepnutým na hodnotu ´Ano´ můžete povolit kromě zadávání hodin, též zadávání data od, data do, dnů i hodin u mzdových položek přesčasů (č.mzd.pol. 210-215).
 
Při nastavení rozšiřujícího parametru "'''presc_nepl_fond'''" (skupina č.5) na hodnotu "a", se při zadání položky neplaceného přesčasu (kód 210-215, číslo algoritmu =0) již nebude generovat kód 169-Základ přesčasů, ale pouze se navýší čas.fond pro dopočet mzdy na obvyklou mzdovou položku (např.111-Měsíční mzda).
 
=== Přesčas u zkrácených úvazků ===
Přesčasem je chápána práce vykonaná nikoliv nad úvazek zaměstnance, ale nad stanovenou pracovní dobu v organizaci. Např. zkrácený úvazek 4 hod denně, tj. 20 hodin týdně; stanovená pracovní doba v organizaci je 40 hodin týdně.
 
V těchto případech zadávejte mzdovou položku 210-Přesčas neplacený, která zaplatí pouze odpracované hodiny, nikoliv přesčasový příplatek.
 
<small>
Zadáním mzdové položky 210 nebo 212 nebo jiné položky dává uživatel systému na vědomí, jak se má zachovat, tzn. zda má zaplatit jen odpracované hodiny, nebo zaplatit hodiny včetně přesčasového příplatku, nebo jiný způsob.
Systém neobsahuje funkcionalitu automatického proplacení části hodin s příplatkem a části hodin bez příplatku.  Obecné zpracování  uvedené funkcionality v systému by bylo poměrně komplikované, bylo by možné zákaznické zpracování, které by předtím vyžadovalo přesné zadání zákazníka. Důvody pro komplikovanost jsou následující:
* v systému mohou být využity různé druhy kalendářů (týdenní, měsíční, cyklické, běžný, individuální)
* pracovní doba u mnoha kalendářů není sledována jako týdenní, ale jen celková měsíční
* zaměstnanec má možnost rozhodnout si o proplacení přesčasu nebo o čerpání náhradního volna až do 3 měsíců po provedení práce
 
Například pro druhý argument můžeme uvést příklad. Zaměstnanec pracuje na běžný kalendář, 4 hod denně, zákonný úvazek ve firmě je 8 hod. denně. Zaměstnanci bylo vykázáno na kód 210 přesčas neplacený 27 hodin – tj. zaplacena byla odpracovaná doba (systém vygeneroval kód 169) bez přesčasového příplatku. V měsíčním součtu hodin se tedy jedná o neplacený přesčas, ale pokud by všech 27 hodin zaměstnanec nadpracoval v rámci jednoho týdne, přesáhl by fond o 7 hodin (nad rámec 40 hod), což by znamenalo proplatit 7 hod přesčasu.
</small>


== Automatické generování příplatku za So+Ne ==
== Automatické generování příplatku za So+Ne ==
 
* [[aut_gen_sone (sk.5)]]
Automatické generování příplatku za sobotu a neděli. Pro zapnutí funkčnosti je nutné:
 
Rozšiřující parametr "'''aut_gen_sone'''" (sk.5 – Mzdy-výpočet) má přednastavenou hodnotu 0, což znamená, že funkčnost je potlačena. Pro zapnutí úpravy je nutno hodnotu parametru naplnit číslem mzdové položky, která je příplatkem za sobotu a neděli.Poté se každému zaměstnanci, kterému dle jeho kalendáře připadá směna na sobotu nebo neděli, bude generovat příplatek na mzdovou položku danou hodnotou parametru. Samozřejmě, že počet hodin je krácen na případné absence v sobotu či neděli.
 
Je zohledněn maximální možný počet odpadlých hodin. Tedy například pokud měl zaměstnanec naplánovanou směnu na neděli ve výši 8 hodin a vybral si dovolenou (se zadaným datem od a do právě na neděli) ve výši 4 hodin, pokrátí se mu příplatek maximálně o 4 hodiny.
 
''Příklad: hodnota parametru je 222, při vyúčtování se generuje mzdová položka „222 Příplatek SoNe“, pokud je č.algoritmu 222 hodnota 3010, generuje se automaticky částka = sazba (10% z průměru pro p.p.účely) krát počet odpracovaných hodin (což jsou hodiny připadající na sobotu a neděli dotyčného zaměstnance dle jeho kalendáře zadaného v pracovním poměru).''


== Svátek ==
== Svátek ==
* [[Svátek]]
* [[Svátek]]
== Svátek evidenčně ==
Generování evidenčního svátku pro zaměstnance s měsíční mzdou
Pokud má rozšiřující parametr „Svátky THP“ (sk.12) hodnotu „Ne“, pak se zaměstnancům odměňovaným měsíční mzdou generuje zvláštní mzdová položka '''53 – SVÁTKY EVID.''', která uvádí počty dnů a hodin, ovšem částka je nulová. Úprava byla provedena pro snadnější a přesnější vytváření výkazů (např. Trexima).


== Náhrada za svátek vs. příplatek za práci ve svátek ==
== Náhrada za svátek vs. příplatek za práci ve svátek ==
Je možno automaticky krátit náhradu za svátek dle hodin příplatku za odpracované dny ve svátek. Pro správnou funkčnost je potřeba nastavit rozšiřující parametr '''kod_pripl_svat''' (sk.3). Parametr se vyplňuje číslem mzdové položky, na kterou je vykazován příplatek za práci svátek (většinou jde o mzdovou položku 217). Pokud je parametr nastaven na jinou hodnotu než je defaultní 0, dojde při zpracování svátků k automatickému krácení vykazovaných hodin svátků právě o hodiny vykázané na mzdové položce, která je hodnotou parametru. Tyto hodiny však musí přicházet z docházky či výroby,  nebo z agendy "Pořizování dat".
Automatické krácení generovaných hodin příplatku za svátek hodinami práce za svátek:
* [[kod_pripl_svat (sk.3)]]


== Automatické generování příplatku za svátek ==
== Automatické generování příplatku za svátek ==
* [[Automatické generování příplatku za svátek]]
* [[Automatické generování příplatku za svátek]]
== Potlačení automatic. generování svátků ==
'''Pokud neplacená nepřítomnost překryje svátek''', systém negeneruje náhradu za svátek. Kdybyste i přesto v určitých specifických případech chtěli svátek proplatit, je potřeba neplacené volno rozdělit na čát před a část po svátku.
Rozšiřujícím parametrem '''„potl_gen_svat“''' můžete nastavit potlačení automatického generování svátků do brutta (kód 531 nebo 532) pro všechny zaměstnance. Parametr nastavte v takovém případě na hodnotu „Ano“ (defaultní hodnota je „Ne“). Využití je především pro situace, kdy se svátek do zpracování dostává z jiného zdroje, například z docházkového systému.
== Srážky po výstupu ==
rozšiřující parametr '''SRAZKY_PO_VYST''' (skupina 5 – Mzdy-výpočet).
Zda se provádějí všechny srážky pro vystoupivšího zaměstnance. Je možno také zvolit Ne, pak se vystoupivšímu zaměstnanci provede jen mzd. položka 941 - spoření. Pokud je nastaveno Ano, pak je třeba vyjmenovat kódy srážek v číselníku pojmů (Mzdy/Mzd.číselníky/Pojmy) pod pojmem "Srážky vystoupivších", např. 941-Na účet, 921-výživné, 924-exekuce atd. 941 se v tomto případě sráží automaticky.


== Doplatek do průměru za náhradní práci ==
== Doplatek do průměru za náhradní práci ==
Řádek 94: Řádek 50:
Pro zcela správný postup výpočtu minimální mzdy, kdy se do dosažené mzdy pro tento účel nezahrnují částky ani odpracované hodiny přesčasů, je třeba mít nastaveno v základních parametrech položku Doplňovat přesčasy na "Základ přesčasů", aby se základní mzda generovala na extra položku 169, a šlo tedy oddělit mzdu za práci přesčas od mzdy za hodiny odpracované podle fondu pracovní doby.
Pro zcela správný postup výpočtu minimální mzdy, kdy se do dosažené mzdy pro tento účel nezahrnují částky ani odpracované hodiny přesčasů, je třeba mít nastaveno v základních parametrech položku Doplňovat přesčasy na "Základ přesčasů", aby se základní mzda generovala na extra položku 169, a šlo tedy oddělit mzdu za práci přesčas od mzdy za hodiny odpracované podle fondu pracovní doby.


'''Zaručená mzda (ČR) / Minimální mzdové nároky (SR)'''
[[Minimální mzda]] <br>
 
[[Minimální mzda (Slovensko)]]
Aplikace umí hlídat zaručenou mzdu (ČR) resp. minimální mzdové nároky (SR) dle skupin práce (ČR) resp. stupňů náročnosti práce (SR).
 
1/ Je potřeba nastavit rozšiřující parametr „'''stup_nar_prace'''“ (sk.5). Možné hodnoty jsou
#
#* n – '''nebude se hlídat'''
#* a – bude se hlídat '''automaticky''', případný dopočet se provede na mzdovou položku 291 – Dopl.min.mzda
#* o – bude se hlídat, ale bez automatického výpočtu, pouze se zobrazí '''okno''' s informativní hláškou
#* t – bude se hlídat, ale bez automatického výpočtu, informace se zobrazí jen jako '''komentář''' v komentáři ve vyúčtování
 
2/ Jednorázové nastavení je pomocí jednorázové funkce č. 25 a 105.


3/ Je potřeba '''naplnit''' daty '''číselník''': PIS – Popisy pracovních míst – Číselníky, záložka „'''Stupně náročnosti práce'''“.
== Příplatek za práci ve ztíženém pracovním prostředí ==
 
* [[Příplatek za práci ve ztíženém pracovním prostředí]]
Pro ČR je mít nutné naplněny položky "Min.hod.tarif" a "Min.mes.tarif". Pro SR "Min. hodin.hrubá mzda" a "Min. měsíční hrubá mzda". Všechny hodnoty musí být pro zákonný úvazek = 8 hodin (40 hodin týdně)
 
4/ Je potřeba přiřadit pracovnímu místu jeho stupeň náročnosti práce. Tzn. PIS – Popisy pracovních míst – Popisy pracovních míst, zadat '''vlastnost č. „94 – Stupeň náročnosti práce“''' a zadat hodnotu (výběrem z možných hodnot – dle naplnění číselníku).


== Příplatek za rozdělenou směnu ==
* [[Příplatek za rozdělenou směnu]]


== Mínusový vyměřovací základ zdr. a soc.poj. ==
== Mínusový vyměřovací základ zdr. a soc.poj. ==
Rozšiřujícím parametrem '''min_zakl_nula''' lze nastavit chování systému v případě mínusového vyměřovacího základu.
{| class="prettytable"
| <center>5</center>
| '''min_zakl_nula'''
| '''Mínusový základ soc. a zdr. poj. bude nastaven na 0 (vč. prum_nem)'''
| <center>n</center>
|
|-
|
|
| V případě, že bude nastaven parametr na hodnotu "a", pak u zaměstnanců se záporným vyměřovacím základem pro soc. a zdr.pojištění tento základ nastaví na 0. Rovněž nápočet pro průměr pro nemocenské dávky bude 0.
Při nastavení na hodnotu "s" se bude nulovat pouze záporný vym.zákl. u soc.pojištění (vč.nápočtu pro nem.dávky), nikoliv vym.zákl. zdr.poj.
Hodnota "n" indikuje výpočet bez korekce záporných vym.základu, tj. v takových případech dojde k automatickému výpočtu záporných odvodů soc. a zdr.poj., i zápornému nápočtu Kč pro průměr pro nem.dávky.
|
|
|}


* '''[[min_zakl_nula (sk.5)]]'''


== Doplatek pojistného neovlivňující základ ==
== Doplatek pojistného neovlivňující základ ==
Řádek 148: Řádek 75:


<!-- Mirek K. -->
<!-- Mirek K. -->
== Kontrola max. částky mzdové položky ==
[[Mzdové položky - max. částka|'''Kontrola max. částky mzdové položky''']] u každého jednotlivého zaměstnance a pro každé období.


== Snížení hrubé mzdy u všech zaměstnanců o nastavitelné procento ==
== Snížení hrubé mzdy u všech zaměstnanců o nastavitelné procento ==
Řádek 157: Řádek 80:


== Výpočet základní mzdy u ostatních rozvrhů ==
== Výpočet základní mzdy u ostatních rozvrhů ==
V případě rozvrhů:
* [[Výpočet základní mzdy (týdenní rozvrhy)]]
* 4-měsíční
* [[krac_nepr_fond (sk.5)]]
* 7-cyklický
* 8-individuální
* 9-konto pracovní doby


se standardně počítá základní mzda tak, že se upraví částka z tarifu v agendě Prac.poměr na poměr mezi odpracovanými hodinami a plánovanými hodinami, přičemž plánované hodiny se počítají z kalendáře.
== Chráněná dílna - odpočet na zdravotní pojištění ==
Postup naleznete zde: [[Chráněná dílna - odpočet na zdravotní pojištění]].


Pokud je nastaven parametr '''krac_nepr_fond''' (sk.5) z hodnoty "ne" na "ano", dojde nejprve k úpravě tarifní částky na poměr mezi plánovanými hodiny z kalendáře a plánovanými hodinami dle běžného kalendáře. Projeví se především v případě, kdy skutečný úvazek je menší než zákonný úvazek. V úvahu je potřeba vzít č. algoritmu základní mzdy (rozdíl při č.algoritmu 1 nebo 3).
== Generování osobního hodnocení nebo příplatku na nákladové středisko shodné s generující položkou ==
[[gen_stred_osh (sk.5)]]


<small>
== Změna pracovního střediska v průběhu měsíce ==
Základní plat/mzda
[[Změna pracovního střediska v průběhu měsíce]]
Částka zadaná v pracovním poměru se upraví na poměr mezi hodinami vypočtenými z rozvrhu a hodinami vypočtenými jako by zaměstnanec pracoval na běžný kalendář.


měsíční tarif * hodiny týdenního fondu vypočtené z rozvrhu / hodiny plánované týdně pro běžný kalendář Pokud bude mít mzdová položka základní mzdy, např. 111 č. algoritmu 1, bude výpočet hodin plánové týdně pro běžný kalendář stanoven jako zákonný úvazek (v agendě Prac.poměru) * 5. Pokud bude mít položka č.algoritmu 3, vezme se namíto zákonného úvazku úvazek skutečný.
== Nahrubnění mezd ==
* [[Mzdová kalkulačka]]
* [[Korekce hrubé mzdy na základě smluvené čisté mzdy]]
* [[Výpočet čisté mzdy (nahrubnění)]]


Obdobně se mohou počítat i další položky (osobní příplatek). </small>
== FKSP ==
* [[FKSP]]


== Kontrola časového fondu ==
== Převod části mzdy do sociálního programu / cafeterie ==
Probíhá automaticky při výpočtu včetně automatického doplnění. K dispozici je také sestava MZ004 (Mzdy/Zpracování brutto/Rozdíly
* [[Cafeterie]]
proti čas.fondu).


Kontrolu je možno vypnout pomocí rozšiřujícího parametru '''vyp_kontr_fond''' (sk.9) přepnutím na hodnotu "Ne" (z defaultní hodnoty "Ano").
== Zpětné korekce ==
* [[Zpětné korekce]]


== Chráněná dílna - odpočet na zdravotní pojištění ==
== Výstup zaměstnance - datum ukončení odpočtů  ==
Postup naleznete zde: [[Chráněná dílna - odpočet na zdravotní pojištění]].
* [[VYSTUP_ODPOCTY (sk.1)]]


== Generování osobního hodnocení nebo příplatku na nákladové středisko shodné s generující položkou ==
== Zaokrouhlování součtu částek více mzdových položek na vybraný řád ==
[[gen_stred_osh (sk.5)]]
* [[Zaokrouhlování součtu částek více mzdových položek na vybraný řád]]


== Změna pracovního střediska v průběhu měsíce ==
== Kontroly ==
[[Změna pracovního střediska v průběhu měsíce]]
=== Kontrola časového fondu ===
[[Zjištěny rozdíly proti časovému fondu]]


== Výpočet hrubé mzdy z čisté ==
=== Kontrola max. částky mzdové položky ===
"Opačný" výpočet - tzn. výpočet hrubé mzdy z čisté - možno realizovat pomocí funkcionality [[Korekce hrubé mzdy na základě smluvené čisté mzdy]].


== Korekce hrubé mzdy na základě smluvené čisté mzdy ==
[[Mzdové položky - max. částka|'''Kontrola max. částky mzdové položky''']] u každého jednotlivého zaměstnance a pro každé období.
[[Korekce hrubé mzdy na základě smluvené čisté mzdy]]


== Kontrola výskytu dat na ukončeném pracovním poměru ==
=== Kontrola výskytu dat na ukončeném pracovním poměru ===
[[uk_pom_data (sk.5)]]
[[uk_pom_data (sk.5)]]


== Kontrola limitů při výpočtu ==
=== Kontrola limitů při výpočtu ===
* [[Kontrola limitů při výpočtu]]
* [[Kontrola limitů při výpočtu]]


== FKSP ==
=== Kontrola na překročení hodin příplatků nad hodiny odpracované ===
* [[FKSP]]
* [[Kontrola na odpracované hod (pojem)]]
 
=== Kontrola časového překrytí při vyúčtování ===
* [[Kontrola časového překrytí při vyúčtování]]
 
=== Kontrola existence DPN ===
* [[kontr_exist_dpn (sk.3)]]
 
=== Kontrola přiřazení mzdové položky odpracované doby DPP a DPČ na chybný druh pracovního poměru ===
* [[Kontrola přiřazení mzdové položky odpracované doby DPP a DPČ na chybný druh pracovního poměru]]
 
== Ostatní ==
=== Generování kódu 902 s nulovou částkou  ===
Pokud se mzdová položka 902 generuje u dohodářů automaticky v určitém měsíci, ve kterém neměli žádné odpracované hodiny, je to z toho důvodu, že určité sestavy v rámci zdravotního pojištění vyžadovaly záznamy i od těchto zaměstnanců (že mají v daném měsíci nulu).
 
Netisknout výplatní lístek: [[Výplatní lístky - Úvod]] <br>
<small>hd 3281</small>
 
== Odkazy ==
* [[Vyúčtování zaměstnanců]]

Verze z 3. 5. 2024, 11:19

Automatické doplnění

Automatické doplnění.

Přesčasy

Automatické generování příplatku za So+Ne

Svátek

Náhrada za svátek vs. příplatek za práci ve svátek

Automatické krácení generovaných hodin příplatku za svátek hodinami práce za svátek:

Automatické generování příplatku za svátek

Doplatek do průměru za náhradní práci

Automatický výpočet a generování doplatku do průměrného výdělku při převedení zaměstnance na náhradní práci.

Podmínky správné funkcionality:

1) V číselníku mzdových položek je třeba mít zavedenu položku, na kterou se bude doplatek počítat. Tato položka musí mít číslo algoritmu 8000. (Například mzd.pol. 296-Doplatek nahr.práce)

2) V číselníku pojmů (Mzdy/Mzd.číselníky) se pod pojem "Náhradní práce-dopl.do průměru" zadají mzd.kódy, která reprezentují mzdu na náhradní práci, a to včetně případných odměn či prémií. (Například mzd. položka 145-Náhradní práce)

Zpracování:

Při ukládání brutto mzdy zaměstnance (ruční zpracování brutto či automatické doplnění) se jako poslední úkon provede sečtení všech mezd na náhradní práci (z čís.pojmů). Dále se určí odpracované hodiny na náhradní práci (kódy z číselníku pojmů v intervalu 100-169). Hodiny se následně pronásobí aktuálním průměrem pro prac.právní účely, v případě že takto vypočtená částka je větší, než-li mzda na náhradní práci, tak se rozdíl uloží jako doplatek na určenou mzd.položku s č.alg.8000 (pokud by bylo takových položek více, bere se první v pořadí).

Korekce doplatku:

V případě potřeby korekce vypočtené částky, se postupuje tak, že správnou částku zadáme přes doplatky na používanou mzd.položku. V takovém případě, již systém doplatek negeneruje a bere pouze částku zadanou přes doplatky.


Jiná forma

Jiná forma funkcionality je v případě, že náhradní práce představuje pouze jeden kód mzdové položky. V takovém případě není nutno vyplňovat číselník pojmů a číslo mzdové položky představující náhradní práci se „schová“ do čísla algoritmu 8000+mzdová položka, tj. je-li náhradní práce 145, bude číslo algoritmu mzdové položky doplatku 8145. POZOR: funguje jen tak, že záznam doplatku je nutno pořizovat do agendy „Zpracování brutta“ a to na závěr – po zadání ostatních časových položek.

Doplatek do tarifu za náhradní práci

Automatický výpočet a generování doplatku do tarifní mzdy při převedení zaměstnance na náhradní práci. Funguje obdobně jako doplatek do průměrného výdělku při převedení zaměstnance na náhradní práci. V tomto případě je číslo algoritmu mzdové položky doplatku buď 7000 nebo 7000+mzdová položka a pojem má název „Náhradní práce-dopl.do tarifu“.


Minimální mzda

Pro zcela správný postup výpočtu minimální mzdy, kdy se do dosažené mzdy pro tento účel nezahrnují částky ani odpracované hodiny přesčasů, je třeba mít nastaveno v základních parametrech položku Doplňovat přesčasy na "Základ přesčasů", aby se základní mzda generovala na extra položku 169, a šlo tedy oddělit mzdu za práci přesčas od mzdy za hodiny odpracované podle fondu pracovní doby.

Minimální mzda
Minimální mzda (Slovensko)

Příplatek za práci ve ztíženém pracovním prostředí

Příplatek za rozdělenou směnu

Mínusový vyměřovací základ zdr. a soc.poj.

Doplatek pojistného neovlivňující základ

Při zadání doplatku pojistného zaměstnance (901-soc.poj., 902-zdrav.poj) přes agendu Pořizování dat (tab.rucni2) systém potlačí generování vyměřovacího základu a následně ovlivnění odvodu organizace. Při zadání výše uvedených kódů do agendy Doplatky zůstává funkcionalita nezměněna, základ a následně odvod podniku se počítá jako doposud. Obdobně byla provedena úprava pro doplatky zákonného pojištění pro všechny druhy ve slovenské verzi aplikace.

Využití je vhodné při simulaci chybných výpočtů v jiných systémech při duplicitním provozu.

Bylo provedeno zpřesnění stanovení vyměřovacího základu při zadání doplatku zdravotního pojištění (902-zaměstnanec 4,5%, 903-zaměstnanec 13,5%). Jde o situaci, kdy se pořizuje vratka pojistného (záporná částka) a při stanovení výpočtu vyjde vyměřovací základ celý, bez desetinných částek. V takovém případě se doposud ještě upravovala částka o 1Kč směrem nahoru. To se nyní činí jen v případě potřeby zaokrouhlení vyměřovacího základu. Na vlastní částky odvodeného pojistného nemá úprava vliv, tento byl správně i před úpravou, jde jen o zpřesnění vym.základu.

Např.
A.doplatek 903 = -1080 Kč, doposud vyšel vym.základ -8001Kč, nyní správně -8000Kč.
B.doplatek 902=-450 Kč, doposud VZ=-10001Kč, odvod za celkem -1350Kč, nyní VZ=-10000Kč, odvod za celkem -1350Kč.


Snížení hrubé mzdy u všech zaměstnanců o nastavitelné procento

Byl vytvořen rozšiřující parametr „KRAC_HRUBA" ve skupině „5 - Mzdy - výpočet". Tento parametr určuje, zda, a v jaké výši dochází k automatickému krácení hrubé mzdy. Hrubá mzda pro toto krácení je určena jako součet částek u všech mzdových položek započítatelných do sociálního pojištění mimo položek, které pouze navyšují základ sociálního pojištění (například 1% z motorových vozidel). Pokud je parametr nevyplněn, nebo je vyplněn hodnotou 0 nebo hodnotou 0|0, ke krácení nedochází. Pokud je parametr vyplněn způsobem kod|procento (oddělovač je svislítko), dojde k automatickému krácení hrubé mzdy na položku určenou kódem ve výši zadaného procenta.

Výpočet základní mzdy u ostatních rozvrhů

Chráněná dílna - odpočet na zdravotní pojištění

Postup naleznete zde: Chráněná dílna - odpočet na zdravotní pojištění.

Generování osobního hodnocení nebo příplatku na nákladové středisko shodné s generující položkou

gen_stred_osh (sk.5)

Změna pracovního střediska v průběhu měsíce

Změna pracovního střediska v průběhu měsíce

Nahrubnění mezd

FKSP

Převod části mzdy do sociálního programu / cafeterie

Zpětné korekce

Výstup zaměstnance - datum ukončení odpočtů

Zaokrouhlování součtu částek více mzdových položek na vybraný řád

Kontroly

Kontrola časového fondu

Zjištěny rozdíly proti časovému fondu

Kontrola max. částky mzdové položky

Kontrola max. částky mzdové položky u každého jednotlivého zaměstnance a pro každé období.

Kontrola výskytu dat na ukončeném pracovním poměru

uk_pom_data (sk.5)

Kontrola limitů při výpočtu

Kontrola na překročení hodin příplatků nad hodiny odpracované

Kontrola časového překrytí při vyúčtování

Kontrola existence DPN

Kontrola přiřazení mzdové položky odpracované doby DPP a DPČ na chybný druh pracovního poměru

Ostatní

Generování kódu 902 s nulovou částkou

Pokud se mzdová položka 902 generuje u dohodářů automaticky v určitém měsíci, ve kterém neměli žádné odpracované hodiny, je to z toho důvodu, že určité sestavy v rámci zdravotního pojištění vyžadovaly záznamy i od těchto zaměstnanců (že mají v daném měsíci nulu).

Netisknout výplatní lístek: Výplatní lístky - Úvod
hd 3281

Odkazy