Cestovní příkaz (těžká aplikace)

Z Prirucky

Menu: Evidence/Služební cesty/Cestovní příkazy

Seznam CP

  • Vybraný zaměstnanec

E-sc-seznam-cp.png

V okně vlevo je seznam zaměstnanců a vpravo je seznam cestovních příkazů vybranného zaměstnance.

  • Za všechny zaměstnance

E-sc-seznam-cp-vsichni.png

Cestovní příkaz

Cestovní příkaz tuzemský Cestovní příkaz tuzemský (vlastní vozidlo)

  • Pro zahraniční cestovní příkaz je důležité nastavit položku Typ na Zahraniční, neboť jinak by nebyla zobrazena některá pole důležitá pro zpracování zahraničního cestovního příkazu (např. kód měny u částek, země a přechod hranice v průběhu pracovní cesty).
  • V hlavičce CP lze označit více druhů dopravních prostředků.
  • Při výběru vozidla se kontroluje vlastník. Pokud je vlastníkem jiný zaměstnanec, není předvyplněna sazba ZN a cena PHM, aby nedošlo k výpočtu náhrad za použití vlastního vozidla. Pokud není u vozidla vlastník vyplněn, je uživatel dotázán, zda má zaměstnanec dostat náhrady a má se tedy předvyplnit sazba ZN a cena PHM.
  • Ve spodní části CP je dočasně ponechána záloha jen pro kontrolu. Zálohy a vratky se zadávají v záložce 'Zálohy'.

Vytvoření příkazu pro spolucestující
V těžké aplikaci je možno vytvořit příkaz pro spolucestující. Pokud byli spolucestující zadáni, je v záložce Cestovní příkaz v režimu Pohled zpřístupněno tlačítko Vytvořit CP spolucestujícím. Po stisku tlačítka je založen cestovní příkaz spolucestujícím (hlavička). Průběh cesty je možno také zkopírovat v záložce Průběh cesty tlačítkem Zkopírovat průběh spolucestujícím (na vybraném originálním příkazu).

Průběh cesty

  • Při zahájení editace průběhu cesty systém předvyplní některé údaje (zjistí je z vyplněné hlavičky), tj. například datum, místo příjezdu a odjezdu, hodinu počátku a konce, použitý dopravní prostředek. Údaje doplňte, případně opravte do výsledné podoby.
  • Zadání času - do sloupců obsahující čas lze psát čas v různých formátech nebo jen část času a po stisknutí enteru nebo opuštění pole systém opraví/doplní čas na formát hh:mm (např. napíšete jen číslo 8, stisknete enter a systém opraví text na 08:00). Možné vstupy: 14, 14h 5m, 2odp, 2pm, "14,30" a další.
  • U zahraničního cestovního příkazu se automaticky objeví řádek Přechod hranic (viz. obrázek níže), kde je možné zadat datum, čas a místo přechodu hranic. U cesty letadlem se nemusí zadávat řádek s přechodem hranic, neboť u tohoto případu je rozhodující čas odletu a při návratu čas příletu.
  • Přerušení pracovní cesty se nyní zadává prostřednictvím pole "Událost" (dříve k tomuto účelu sloužilo talčítko "Vložit přerušení").
  • Začátek a konec pracovního výkonu se zadává rovněž prostřednictvím pole "Událost" (dříve k tomuto účelu sloužila pole ve sloupci s názvem "začátek a konec pracovního výkonu"). Vložení těchto řádků není povinné.
  • Prostřednictvím tlačítek na začátku vybraného řádku lze přidat nové řádky.
  • Pokud se jedná o vlastní vozidlo, mělo by být vyplněno pole Dopravní prostředek typem vlastní vozidlo (stejně jako v hlavičce), aby se správně spočetly náhrady.


Průběh tuzemské SC Průběh zahraniční SC
průběh cesty (tuzemská) průběh cesty (zahraniční)

Možnost změnit stav požadavku

I v aplikaci map - nejen v aplikaci KS-portál - je možno změnit stav požadavku. K tomu ale musí být splněny určité podmínky v tom smyslu, že přihlášený uživatel má dle nastavení workflow právo měnit stav požadavku. Princip ukazuje následující obrázek.

Zmena-stavu-sluzcesty-v-tk-princip-zjistovani.png


zpět