Pom22: Porovnání verzí

Z Prirucky
(stránka vyprázdněna)
značky: ruční vrácení zpět vyprázdnění
 
(Není zobrazeno 34 mezilehlých verzí od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
== Hlášení změny ==
[[Image: S-hlaseni-registr-pojistencu-cssz-3.png|500px|right]]
* '''Hromadné hlášení'''
Tlačítko se zpřístupní jen tehdy, pokud byly v první záložce vybrány volby "jen zaměstnanci s nástupem" a/nebo "jen zaměstnanci s výstupem a současně bylo vybráno více řádků. Po stisku tlačítka v této záložce se vygeneruje formulář pro více než jednoho zaměstnance a zároveň se níže zpřístupní do té doby neviditelná tlačítka "<" a ">", která slouží pro listování mezi formuláři.


* '''Soubor XML'''
Nejprve je potřeba nastavit "cílový soubor" a to prostřednictvím tlačítka "...". Určíte si tedy cestu a název souboru; přípona souboru bude .xml.
Poté je možno stisknout tlačítko: <br>
- pokud existuje nastavený cílový soubor a je již ukončen, zobrazuje se dotaz k jeho přepsání a je nově doplněna informace, že v souboru je potřeba smazat řádek </PRIHL>, pokud se k němu má nový záznam doplnit (toto smazání lze provést po otevření v textovém editoru - např. NOTEPAD) <br>
- pokud existuje cílový soubor a není ukončen, automaticky se doplní nový záznam na jeho konec. <br>
- po skončení zápisu je zobrazen dotaz, zda má být soubor XML uzavřen (tzn. zakončen řádkem </PRIHL>). <br>
Takto je možno slučovat libovolný počet hlášení změn do jediného souboru. Mohou být kombinovány všechny druhy změn. Ovšem nezapomeňte, že soubor lze odeslat jedině tehdy, pokud je řádně ukončen (tj. řádkem "</PRIHL>")
'''Odesílání souboru''' - [[Elektronická komunikace]].
* '''Vyplňované údaje'''
** '''Kód OSSZ, Místně příslušná OSSZ, Název organizace, variabilní symbol, IČ''' - přebírají se ze základních parametrů
** '''Druh činnosti''' - jako hlavní poměr je označován druh poměru 1, 2 nebo 3. Pořadové číslo poměru se zjišťuje z aktuálně platných poměrů zaměstnance (prochází se platné poměry podle datumu zahájení). Jako dohody se označí druhy poměrů 5, 7 a jejich pořadí se stanoví stejně.
** '''Místo narození''' - Místo narození se přebírá z osobních údajů zaměstnance. Pokud se místo narození nachází v cizině, je nutno v osobních údajích doplnit i tento údaj (dvoumístný kód státu). V tiskopisu hlášení se pak objeví v poli údaj "místo XX", kde XX je 2místný kód státu.
** '''Identifikace posledního (současného) cizozemského nositele pojištění''' - Tyto údaje se přebírají z agendy Evidence zaměstnanců/Mzdové údaje. Je potřeba je vyplnit v případech, kdy zaměstnanec nastoupil do prvního zaměstnání v ČR a předtím byl zaměstnán v cizině.
** '''Ohlašování cizinců''' - <!-- Pokud zaměstnáváte cizince, je potřeba si zkontrolovat a doplnit dvoumístné kódy v číselníku státních příslušností. U cizinců, kteří mají trvalý pobyt v zahraničí, je potřeba mít v číselníku PSČ položku „00000“ (pojmenovanou např. „zahraničí“ nebo „bez psč“) a tuto v takových případech používat v jejich adrese trvalého bydliště (do adresy se pak automaticky vyplní místo psč údaj PostCode)-->.
:: Pokud je u cizinců, kteří mají trvalý pobyt v zahraničí, uvedeno [[PostCode]], je přednostně použito místo údaje PSČ.
:: V agendě [[Osobní údaje]] je vhodné cizincům, kteří dosud nemají přiděleno platné RČ, vytvářet náhradní RČ tak, aby končilo '''000'''. Tak se zajistí, že se ve formuláři RČ nevyplní. Jestliže má zaměstnanec s RČ končícím nulami vyplněno evidenční číslo pojištěnce (EČP - agenda mzdových údajů), je RČ nahrazeno tímto údajem a je možné do generování souboru XML zahrnout i tohoto cizince. Cizince bez platného rodného čísla a bez EČP je potřeba přihlásit do registru na samostatném formuláři, který obdržíte na OSSZ.

Aktuální verze z 23. 2. 2023, 17:46