Přílohy: Porovnání verzí

Z Prirucky
(Stránka vyprázdněna)
Řádek 1: Řádek 1:
{{Navigace konfigurace aplikace}}
==  Přenos databáze z databázové platformy Informix na Microsoft SQL ==
Při přenosu databáze postupujte podle následujících kroků:


# Na straně Informix serveru proveďte dbexport databáze. Před spuštěním dbexportu je nutné nastavit následující hodnoty:CLIENT_LOCALE=cs_cz.CP1250DBMONEY=.DBDATE=Y4MD-
# Nainstalujte (případně jen nakonfigurujte) aplikaci KS Mzdy a Personalistika tak, aby komunikovala s databázovým serverem Microsoft SQL (blíže viz kapitola 2 – [#_Instalace_aplikace Instalace aplikace]).
# Vytvořte na Microsoft SQL serveru novou databázi. Do collation name zadejte CZECH_CS_AI, ostatní parametry nastavte podle vlastní potřeby. Vytvořte login pro uživatele, který bude databázi načítat a nastavte pro něj všechna práva mimo následujících: db_owner, db_denydatareader, db_denydatawriter.
# <nowiki>Spusťte aplikaci KS Mzdy a Personalistika s&nbsp;následujícími parametry: /NEWDB /IMPORT soubor [/NOBLOB]</nowiki>soubor – název SQL souboru vytvořeného Informix dbexportem. Předpokládá se, že všechny UNL soubory jsou ve stejném adresáři jako soubor SQL./NOBLOB – v&nbsp;případě problémů s&nbsp;načítáním tabulek s&nbsp;fotografiemi nebo doklady použijte tento parametr. Tabulky s&nbsp;BLOB daty bude následně nutné převést ručně.'''Upozornění:''' Před stisknutím tlačítka Přihlásit ověřte, jestli máte v&nbsp;nastavení přesměrováno přihlášení do nově vytvořené databáze! V&nbsp;případě přihlášení do již existující databáze dojde k&nbsp;úplnému přepsání dat.
# Načítání dat proběhne plně automaticky, po jeho dokončení budete vyzvání k&nbsp;novému spuštění aplikace.
# Ověřte správnost načtených dat v&nbsp;nové databázi.
==  Export dat do PDF formátu(Adobe Acrobat) ==
Pro správný export dat do PDF formátu musí být na klientské stanici nainstalován program BULLZIP_PDFPRINTER_4_0_0_568.EXE. Tento soubor je již v&nbsp;současné době součástí instalačního CD aplikace Map/Pis
Následně se dá sestava v tiskovém manažeru uložit (exportovat) - jako soubor formátu .pdf.
==  Zmenšení transakčního logu(soubor LDF) na MS SQL Serveru ==
Pro pohodlnější práci je návod uveden pro SQL Server Enterprise Manager.
1. Proveďte plnou zálohu databáze (volba Backup – Database – complete)
2. Proveďte plnou zálohu transakčního logu (volba Backup – Transaction log)
3. Proveďte vyprázdnění transakčního logu (volba Shrink database – Files – Truncate free space from the end of file)
==Synchronizace údajů mezi Active Directory a aplikací KS Mzdy==
Systém pro synchronizaci údajů mezi Active Directory a aplikaci KS Mzdy slouží pro přenos osobních údajů zaměstnanců z KS Mzdy do AD, dle přání zákazníka i přenos určité skupiny údajů opačným směrem (telefon, email), kromě synchronizace údajů umí účty vytvářet i zakazovat.
Tento modul je přístupný přes menu Systém / správa uživatelů/ Synchronizace údajů s Active Directory.
Modul je vždy upravován pro konkrétního zákazníka, neboť struktura organizace v AD i synchronizované údaje jsou většinou různé. 
Co by jste měli uvést v zadání pro nás:
# Dle čeho má být zaměstnanec hledán v AD, standardně je to dle loginu – záložka Osobní údaje – položka „Login“, v AD samAccountName. (Dalo by se i dle osobního čísla, pokud je uloženo např. v atributu EmployeeNumber či EmployeeID, ale tato možnost není implementována)
# Množina přenášených údajů - u každé firmy se většinou liší, tu musíte podrobně specifikovat (údaj v ks -> název atributu v AD). Např. pokud se má do některého atributu přenášet kmenové středisko, tak uvést, zda to má být číslo střediska nebo název střediska.
# Mají být účty vytvářeny, pokud ano:
# umístění uživ. účtů v AD - pokud nejsou všichni v jednom kontejneru, tak musí být zanoření odvoditelné z údajů v KS Mzdy, např. doména/Departments/Název kmenového střediska/.....
# jaký tvar má mít samAccountName, CN a displayName,
# zda má program nově vytvářenému účtu zadat výchozí jednotné heslo, které si uživatel bude muset po 1. přihlášení    změnit, nebo zda bude muset toto heslo zadávat obsluha spouštějící synchronizaci,
# zda se má novému účtu vytvořit domovský adresář, Exchange mail schránka (to si nejsem jist ,zda umíme),
# zda se má účet přiřadit do nějaké AD-Group.
# Mají být účty rušeny, pokud ano, má být účet smazán nebo má být pouze zakázán
# Má se plnit atribut Manager (nadřízený) a dle čeho (dle systemizace prac. míst)
Popis modulu upraveného pro konkrétního zákazníka
V dialogu pro přihlášení k AD je nutné zadat správně údaje: doména, uživatel a heslo,
Jako název serveru/domény uveďte [%COMPUTERNAME%\]%USERDNSDOMAIN% podle hodnot zjištěných na na počítači, kde je spuštěn server AD. Zadávat název serveru není nutné.
příklad:
doména: domena.cz
uživatel: Administrátor
heslo: xxx
Kontejner s uživateli: Users
Po připojení se v záložce "Data pro AD" načtou do seznamu údaje zaměstnanců pro synchronizaci.
Modul byl upraven dle zadání, tj. :
samAccountName je ve tvaru „první písmeno křestního jména + příjmení
userPrincipalName – shodný s mail
givenName – křestní jméno
sn – příjmení
displayName – ve tvaru „příjmení jméno“ (bez uvozovek, tedy sn givenName)
CN - „Křestní Příjmení“
mail – ve tvaru „první písmeno křestního jména + příjmení @domena.cz“ např. pnovy@domena.cz
departmentNumber – číslo organizační jednotky - kmen_str
employeeNumber – osobní číslo zaměstnance
company – „Podnik, s.r.o.“
Před prvním spuštěním synchronizace zkontrolujte především, zda mají všichni zaměstnanci zadáno správné CN, UPN a OU (zařazení do organizační struktury), pokud jsou uživatelé v kontejneru Users je sloupec Organization Unit prázdný. Přenos dat spustíte zvolením přepínače "Přenést změněné údaje do AD" a klepnutím na tlačítko Start, přenos lze zastavit tlačítkem Stop. Pokud zatrhnete volbu „jen označené“ budou se přenášet pouze zaměstnanci z označených řádků. V případě, že dojde při přenosu údajů zaměstnance k chybám, je příslušný řádek označen červeně a popis chyby je zobrazen v posledním sloupci. Pokud chcete pouze porovnat údaje vyberte přepínač „pouze porovnat“ a stiskněte na tlačítko Start. Pokud se alespoň 1 údaj liší je řádek označen červeně a v posledním sloupci jsou uvedeny údaje, které se liší.
Automatické spuštění synchronizace přes příkazovou řádku:
Pro automatickou synchronizaci je třeba zadat (kromě parametrů pro připojení k databázi) parametr /ADSYNC
Pokud nejsou v databázi uloženy údaje pro přihlášení k Active directory, lze jej zadat dalšími parametry:
ADDOMAIN – doména
ADUSER – uživatel
ADPASS – heslo
ADTOPOU – kontejner s uživateli
Pro vytváření nových účtů v AD, musí být zadán následující parametr
ADNEWUSERPASS – heslo pro nově vytvořeného uživatele
příklad:
main.exe parametry pro připojení k db (viz. příručka) /ADSYNC /ADDOMAIN domena.cz /ADUSER administrator /ADPASS heslo /ADTOPOU Users /ADNEWUSERPASS Abc123456

Verze z 3. 10. 2016, 14:42