Pom5: Porovnání verzí

Z Prirucky
Řádek 1: Řádek 1:
'''Nastavení maxima využité paměti serveru'''
---------------------
Od: Jana Zezulková <jana.zezulkova@ksprogram.cz>
Pro: Milos Riedel <milos.riedel@ksprogram.cz>, Petr Mieres <petr.mieres@ksprogram.cz>
Odesláno: 3.3.2014 11:06 Europe/Prague Central European Time (GMT+1:00)
Věc: FW: Odborná odpověď


V aplikačním poolu aplikačního serveru je nastaven maximální limit využité paměti. Pokud proces aplikace přesáhne tento limit v paměti, dojde k recyklaci procesů, ztráty session přihlášených uživatelů a tím dojde k jejich odhlášení. Pokud dochází k těmto případům, je potřeba zvětšit hodnotu limitu využitelné paměti.
Vážená paní Zezulková,


'''Výchozí nastavení, hodnota 0, paměť nijak neomezuje a pokud to není nutné, neměňte tuto hodnotu.'''
zasílám Vám odpověď na Váš dotaz ze dne 13.2.2014:
Dobrý den,


při ukončení pracovního poměru je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání. V § 313 ZP se jako jeden z bodů, který musí toto potvrzení obsahovat, uvádí v odst. 1) písm. c) dosažená kvalifikace.


<small> Pozn. Proces využívá až 210 MB a při zatížení i více. Příklad '''chybného nastavení''' a doporučené hodnoty limitů jsou patrny z přiloženého obrázku. </small>
Potřebovala bych ujasnit, co se pod tímto pojmem skrývá - nejvyšší dosažené vzdělání nebo i např. absolvované kurzy a školení?


[[Image: Portal-nastaveni-maxima-vyuzite-pameti-serveru.png|100px]]
Komentář ani žádný bližší popis jsem nikde nenašla, tak se s dotazem obracím na vás.
Děkuji za odpověď.


* [[Portál-Nastavení]]
Mgr. Jana Zezulková
 
Odpověď:
Dosažená kvalifikace
 
Pojem „dosažená kvalifikace“ zákoník práce ani jiné právní předpisy blíže nedefinují a zřejmě jej ani definovat nemohou, neboť jde o pojem velmi široký. Dle mého názoru nejde však jen o dosažené, tedy ukončené vzdělání, to prokazuje každý zaměstnanec tak jako tak příslušnými doklady (vysvědčením, diplomem, výučním listem apod.) příštímu zaměstnavateli, pokud jej to požádá, a to bez ohledu na to, zda je tento údaj uveden v potvrzení o zaměstnání či nikoli. Bez ohledu nato však nejvyšší dosažené školní vzdělání zaměstnance a jeho zaměření do tohoto potvrzení nesporně patří. Kvalifikaci si ovšem zaměstnanec může získávat i jiným způsobem než návštěvou školních lavic (mnohdy i samostudiem) pro ty obory a dovednosti, které především potřebuje ke své práci. Z tohoto hlediska jsou důležité kurzy doplňující znalosti navazující na znalosti či dovednosti již nabyté  (nejen školním vzděláním) a potřebné pro výkon povolání či funkce, např. svářečský kurz pro  vyučeného soustružníka či nástrojaře apod. Pro výkon některých povolání či pracovních činností je pak doplňující vzdělání nezbytné nebo je příslušným předpisem přímo předepsáno např. získání řidičského oprávnění pro řidiče nebo atestace pro lékaře. Povinnost uvádět kvalifikaci do potvrzení o zaměstnání byla do zákoníku práce zahrnuta podle mého názoru především proto, aby v něm dosavadní zaměstnavatel pro informaci příštího zaměstnavatele uvedl, jak kvalifikovanou práci u něho zaměstnanec vykonával a s jakým úspěchem. Při vystavování potvrzení o zaměstnání je tedy třeba se řídit v oblasti dosažené kvalifikace především tím druhem kvalifikace, která je pro daného zaměstnance rozhodující a kterou bude při výkonu povolání i v dalším v zaměstnání potřebovat. Rozhodně však neuškodí, pokud se do potvrzení uvede více než méně – alespoň se sníží riziko případných sporů o to, co má potvrzení obsahovat, a v horším případě i soudního sporu, pokud zaměstnanec uplatní svůj nesouhlas s potvrzením podle § 315 ZP.
 
Pokud jde o otázku absolvování různých krátkodobých školení, tak ta jsou nejčastěji informativní a pořádají se zejména pro udržování kvalifikace, nikoli pro její získávání. Proto je není třeba do potvrzení o zaměstnání uvádět.
 
Autor odpovědi:
JUDr. Vladimír Treybal
 
S přátelským pozdravem
 
 
 
 
Ing. Gabriela Kočová
Verlag Dashöfer, spol. s r.o.
 
Upozornění:
Zodpovídání dotazů je určeno jen pro potřeby zákazníků nakladatelství Verlag Dashöfer. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů Verlag Dashöfer je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu nakladatelství Verlag Dashöfer. Za správnost odpovědi ručí její autor.
 
E-mailová adresa odpoved@dashofer.cz není určena pro zadávání dotazů, dotazy zadané na tuto a jakoukoliv jinou e-mailovou adresu nakladatelstvi nejsou zodpovídány!
Váš případný další dotaz může být položen pouze přes naše portály www.du.cz, www.pamservis.cz, www.infoportal.cz, www.stavebniklub.cz, www.nonprofitportal.cz, www.obecniportal.cz či přes sekci Výroba a doprava na www.dashofer.cz – vždy dle oblasti zaměření dotazu.

Verze z 4. 3. 2014, 11:54


Od: Jana Zezulková <jana.zezulkova@ksprogram.cz> Pro: Milos Riedel <milos.riedel@ksprogram.cz>, Petr Mieres <petr.mieres@ksprogram.cz> Odesláno: 3.3.2014 11:06 Europe/Prague Central European Time (GMT+1:00) Věc: FW: Odborná odpověď

Vážená paní Zezulková,

zasílám Vám odpověď na Váš dotaz ze dne 13.2.2014: Dobrý den,

při ukončení pracovního poměru je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání. V § 313 ZP se jako jeden z bodů, který musí toto potvrzení obsahovat, uvádí v odst. 1) písm. c) dosažená kvalifikace.

Potřebovala bych ujasnit, co se pod tímto pojmem skrývá - nejvyšší dosažené vzdělání nebo i např. absolvované kurzy a školení?

Komentář ani žádný bližší popis jsem nikde nenašla, tak se s dotazem obracím na vás. Děkuji za odpověď.

Mgr. Jana Zezulková

Odpověď: Dosažená kvalifikace

Pojem „dosažená kvalifikace“ zákoník práce ani jiné právní předpisy blíže nedefinují a zřejmě jej ani definovat nemohou, neboť jde o pojem velmi široký. Dle mého názoru nejde však jen o dosažené, tedy ukončené vzdělání, to prokazuje každý zaměstnanec tak jako tak příslušnými doklady (vysvědčením, diplomem, výučním listem apod.) příštímu zaměstnavateli, pokud jej to požádá, a to bez ohledu na to, zda je tento údaj uveden v potvrzení o zaměstnání či nikoli. Bez ohledu nato však nejvyšší dosažené školní vzdělání zaměstnance a jeho zaměření do tohoto potvrzení nesporně patří. Kvalifikaci si ovšem zaměstnanec může získávat i jiným způsobem než návštěvou školních lavic (mnohdy i samostudiem) pro ty obory a dovednosti, které především potřebuje ke své práci. Z tohoto hlediska jsou důležité kurzy doplňující znalosti navazující na znalosti či dovednosti již nabyté (nejen školním vzděláním) a potřebné pro výkon povolání či funkce, např. svářečský kurz pro vyučeného soustružníka či nástrojaře apod. Pro výkon některých povolání či pracovních činností je pak doplňující vzdělání nezbytné nebo je příslušným předpisem přímo předepsáno např. získání řidičského oprávnění pro řidiče nebo atestace pro lékaře. Povinnost uvádět kvalifikaci do potvrzení o zaměstnání byla do zákoníku práce zahrnuta podle mého názoru především proto, aby v něm dosavadní zaměstnavatel pro informaci příštího zaměstnavatele uvedl, jak kvalifikovanou práci u něho zaměstnanec vykonával a s jakým úspěchem. Při vystavování potvrzení o zaměstnání je tedy třeba se řídit v oblasti dosažené kvalifikace především tím druhem kvalifikace, která je pro daného zaměstnance rozhodující a kterou bude při výkonu povolání i v dalším v zaměstnání potřebovat. Rozhodně však neuškodí, pokud se do potvrzení uvede více než méně – alespoň se sníží riziko případných sporů o to, co má potvrzení obsahovat, a v horším případě i soudního sporu, pokud zaměstnanec uplatní svůj nesouhlas s potvrzením podle § 315 ZP.

Pokud jde o otázku absolvování různých krátkodobých školení, tak ta jsou nejčastěji informativní a pořádají se zejména pro udržování kvalifikace, nikoli pro její získávání. Proto je není třeba do potvrzení o zaměstnání uvádět.

Autor odpovědi: JUDr. Vladimír Treybal

S přátelským pozdravem



Ing. Gabriela Kočová Verlag Dashöfer, spol. s r.o.

Upozornění: Zodpovídání dotazů je určeno jen pro potřeby zákazníků nakladatelství Verlag Dashöfer. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů Verlag Dashöfer je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu nakladatelství Verlag Dashöfer. Za správnost odpovědi ručí její autor.

E-mailová adresa odpoved@dashofer.cz není určena pro zadávání dotazů, dotazy zadané na tuto a jakoukoliv jinou e-mailovou adresu nakladatelstvi nejsou zodpovídány! Váš případný další dotaz může být položen pouze přes naše portály www.du.cz, www.pamservis.cz, www.infoportal.cz, www.stavebniklub.cz, www.nonprofitportal.cz, www.obecniportal.cz či přes sekci Výroba a doprava na www.dashofer.cz – vždy dle oblasti zaměření dotazu.