Pom19: Porovnání verzí
Z Prirucky
| Řádek 1: | Řádek 1: | ||
''Standardní mzdové položky (Slovensko)'' | ''Standardní mzdové položky (Slovensko)'' | ||
=== Mzdové položky pojištění === | |||
'''Sociálne poistenie - procenta jsou uváděna pro legislativu r.2011''' | |||
{| class="prettytable" cellpadding = "2" cellspacing = "0" border = "1" | |||
| <center>'''Poistenie'''</center> | |||
| <center>'''Zamestnanec - pol'''</center> | |||
| <center>'''Zamestnanec - %'''</center> | |||
| | |||
| <center>'''Zamestnávateľ - %'''</center> | |||
| <center>'''Zamestnávateľ - pol'''</center> | |||
|- | |||
| Nemocenské | |||
| 906 - NEM.POI.ZAM | |||
| <center>1,4%</center> | |||
| | |||
| <center>1,4%</center> | |||
| 996 - NEM.POI.PODN | |||
|- | |||
| Starobné | |||
| 900 - STAR.POI.ZAM | |||
| <center>4%</center> | |||
| | |||
| <center>14%</center> | |||
| 990 - STAR.POI.PODN | |||
|- | |||
| Invalidné | |||
| 901 - INVAL.POI.ZAM | |||
| <center>3%</center> | |||
| | |||
| <center>3%</center> | |||
| 992 - INVAL.POI.PODN | |||
|- | |||
| Úrazové | |||
| <center>-</center> | |||
| <center>-</center> | |||
| | |||
| <center>0,8%</center> | |||
| 997 - URAZ.POI.PODN | |||
|- | |||
| Garančné | |||
| <center>-</center> | |||
| <center>-</center> | |||
| | |||
| <center>0,25%</center> | |||
| 988 - GARANC.POJ.POD | |||
|- | |||
| Nezamestnanosť | |||
| 905 - POI.NEZAM.ZAM. | |||
| <center>1%</center> | |||
| | |||
| <center>1%</center> | |||
| 994 - POI.NEZAM.PODN | |||
|- | |||
| Rezervný fond | |||
| <center>-</center> | |||
| <center>-</center> | |||
| | |||
| <center>4,75%</center> | |||
| 998 - REZERVNY FOND | |||
|} | |||
'''Zdravotné poistenie - procenta jsou uváděna pro legislativu r.2011''' | |||
{| class="prettytable" cellpadding = "2" cellspacing = "0" border = "1" | |||
| <center>'''Poistenie'''</center> | |||
| <center>'''Zamestnanec - pol'''</center> | |||
| <center>'''Zamestnanec - %'''</center> | |||
| | |||
| <center>'''Zamestnávateľ - %'''</center> | |||
| <center>'''Zamestnávateľ - pol'''</center> | |||
|- | |||
| Zdravotné | |||
| 902 - ZDR.POI.ZAM | |||
| <center>4%</center> | |||
| | |||
| <center>10%</center> | |||
| 999 - ZDRAV.POI.PODN | |||
|- | |||
| | |||
| 903 - ZDR.POI.14 | |||
| <center>14%</center> | |||
| | |||
| <center>-</center> | |||
| <center>-</center> | |||
|- | |||
| | |||
| 987 - ZP-zúčt.ZAM. | |||
| <center>**</center> | |||
| | |||
| <center>-</center> | |||
| <center>-</center> | |||
|- | |||
| Zdravotné ZPS .... | |||
| 904 - ZDR.POI.ZAM2... | |||
| <center>2%</center> | |||
| | |||
| <center>5%</center> | |||
| 989 - ZDR.POI.PODN2 | |||
|} | |||
<nowiki>**</nowiki> Roční zúčtování zdravotního pojištění. Dále může být použit kód 1999 v agendě Doplatky (nebo nepoužit a řešeno přímým zadáním částky na hromadný příkaz k úhradě). | |||
Verze z 24. 3. 2017, 17:38
Standardní mzdové položky (Slovensko)
Mzdové položky pojištění
Sociálne poistenie - procenta jsou uváděna pro legislativu r.2011
| Nemocenské | 906 - NEM.POI.ZAM | 996 - NEM.POI.PODN | |||
| Starobné | 900 - STAR.POI.ZAM | 990 - STAR.POI.PODN | |||
| Invalidné | 901 - INVAL.POI.ZAM | 992 - INVAL.POI.PODN | |||
| Úrazové | 997 - URAZ.POI.PODN | ||||
| Garančné | 988 - GARANC.POJ.POD | ||||
| Nezamestnanosť | 905 - POI.NEZAM.ZAM. | 994 - POI.NEZAM.PODN | |||
| Rezervný fond | 998 - REZERVNY FOND |
Zdravotné poistenie - procenta jsou uváděna pro legislativu r.2011
| Zdravotné | 902 - ZDR.POI.ZAM | 999 - ZDRAV.POI.PODN | |||
| 903 - ZDR.POI.14 | |||||
| 987 - ZP-zúčt.ZAM. | |||||
| Zdravotné ZPS .... | 904 - ZDR.POI.ZAM2... | 989 - ZDR.POI.PODN2 |
** Roční zúčtování zdravotního pojištění. Dále může být použit kód 1999 v agendě Doplatky (nebo nepoužit a řešeno přímým zadáním částky na hromadný příkaz k úhradě).
| Kód | Název | Komentář |
| 1959 | ZRÁŽK.DAŇ 7% | Dividendy (Slovensko) |
| 1960 | ZRÁŽK.DAŇ 35% | Dividendy (Slovensko) |