Pom31: Porovnání verzí
Z Prirucky
| Řádek 1: | Řádek 1: | ||
<small>Menu:PIS>Potvrzení>Potvrzení pro ČSSZ/Zdrav. poj>Potvrzení o počtu směn</small> | |||
'''Potvrzení o počtu směn v zaměstnání zdravotnického záchranáře nebo člena jednotky hasičského záchranného sboru podniku''' | |||
[[Image: |right]] | |||
* Tiskopis slouží zaměstnavatelům ke splnění povinnosti vystavit potvrzení o počtu směn v zaměstnání zdravotnického záchranáře nebo člena jednotky hasičského záchranného sboru podniku, které je povinen zaměstnavatel předkládat spolu s evidenčním listem důchodového pojištění za příslušný kalendářní rok | |||
(podle § 37 odst. 4 zákona č. 582/1991 Sb.) | |||
=== | == Roční přehled/Potvrzení == | ||
* záložka se sestavou Roční úhrny vyměřovacích základů a pojištění v daném roce. | |||
* | |||
== Potvrzení o počtu směn == | |||
* záložka s formulářem o počtu směn záchranáře nebo člena jednotky. V potvrzení se vyplní pouze počet odpracovaných směn za kalendářní měsíc. Pokud nebude v kalendářním měsíci žádná směna, záznam se v řádku nevygeneruje. | |||
* | |||
== Nastavení == | |||
* Je potřeba nastavit pojmy <small>(Menu:Mzdy>Mzdové číselníky>Pojmy)</small>, jaké mzdové položky se mají zahrnovat do počtu směn. | |||
* | * Pojem - Potvrzení PSZZ <small>(číselník pojmů)</small>. | ||
* proc_sp_vyssi (sk.4) - výše sazby pro daný rok <small>(Menu:Nastavení>Roz.parametry)</small>. | |||
Aplikace: Je třeba pouze zkontrolovat uvedené hodnoty rozšiřujících parametrů <small>(menu: Pomůcky>Nastavení legislativních parametrů, nebo menu: Nastavení>Rozšiřující parametry, skupina č.4-Mzdy-legislativa).</small> Nastavení hodnot je zabezpečeno správným provedením postupu instalace legislativních změn. | |||
=== | == Výše sazby pojistného na sociální zabezpečení == | ||
* rok 2023 pojistné 26,8 %, z toho 2,1 % na nemocenské pojištění, 23,5 % na důchodové pojištění a 1,2 % na státní politiku zaměstnanosti, | |||
* | * rok 2024 pojistné 27,8 %, z toho 2,1 % na nemocenské pojištění, 24,5 % na důchodové pojištění a 1,2 % na státní politiku zaměstnanosti, | ||
* | * rok 2025 pojistné 28,8 %, z toho 2,1 % na nemocenské pojištění, 25,5 % na důchodové pojištění a 1,2 % na státní politiku zaměstnanosti, | ||
* rok 2026 pojistné 29,8 %, z toho 2,1 % na nemocenské pojištění, 26,5 % na důchodové pojištění a 1,2 % na státní politiku zaměstnanost. | |||
== Odkazy == | |||
* [[Potvrzení]] | |||
* https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/pszz | |||
== | |||
[[ | |||
* | |||
Verze z 25. 1. 2024, 14:02
Menu:PIS>Potvrzení>Potvrzení pro ČSSZ/Zdrav. poj>Potvrzení o počtu směn
Potvrzení o počtu směn v zaměstnání zdravotnického záchranáře nebo člena jednotky hasičského záchranného sboru podniku [[Image: |right]]
- Tiskopis slouží zaměstnavatelům ke splnění povinnosti vystavit potvrzení o počtu směn v zaměstnání zdravotnického záchranáře nebo člena jednotky hasičského záchranného sboru podniku, které je povinen zaměstnavatel předkládat spolu s evidenčním listem důchodového pojištění za příslušný kalendářní rok
(podle § 37 odst. 4 zákona č. 582/1991 Sb.)
Roční přehled/Potvrzení
- záložka se sestavou Roční úhrny vyměřovacích základů a pojištění v daném roce.
Potvrzení o počtu směn
- záložka s formulářem o počtu směn záchranáře nebo člena jednotky. V potvrzení se vyplní pouze počet odpracovaných směn za kalendářní měsíc. Pokud nebude v kalendářním měsíci žádná směna, záznam se v řádku nevygeneruje.
Nastavení
- Je potřeba nastavit pojmy (Menu:Mzdy>Mzdové číselníky>Pojmy), jaké mzdové položky se mají zahrnovat do počtu směn.
- Pojem - Potvrzení PSZZ (číselník pojmů).
- proc_sp_vyssi (sk.4) - výše sazby pro daný rok (Menu:Nastavení>Roz.parametry).
Aplikace: Je třeba pouze zkontrolovat uvedené hodnoty rozšiřujících parametrů (menu: Pomůcky>Nastavení legislativních parametrů, nebo menu: Nastavení>Rozšiřující parametry, skupina č.4-Mzdy-legislativa). Nastavení hodnot je zabezpečeno správným provedením postupu instalace legislativních změn.
Výše sazby pojistného na sociální zabezpečení
- rok 2023 pojistné 26,8 %, z toho 2,1 % na nemocenské pojištění, 23,5 % na důchodové pojištění a 1,2 % na státní politiku zaměstnanosti,
- rok 2024 pojistné 27,8 %, z toho 2,1 % na nemocenské pojištění, 24,5 % na důchodové pojištění a 1,2 % na státní politiku zaměstnanosti,
- rok 2025 pojistné 28,8 %, z toho 2,1 % na nemocenské pojištění, 25,5 % na důchodové pojištění a 1,2 % na státní politiku zaměstnanosti,
- rok 2026 pojistné 29,8 %, z toho 2,1 % na nemocenské pojištění, 26,5 % na důchodové pojištění a 1,2 % na státní politiku zaměstnanost.